Yıldızname Nedir

Yıldızname türleri içinde en fazla gelişmiş olan bilgi verici nitelikteki fal ve falcılıktan uzak uygulanmakta olan bir uygulama türü de yıldızname adını verdiğimiz ilim olmaktadır.Gerek şimdiki dönemde gerekse geçmişe dönük uygulanmakta olan en kapsamlı ve en fazla geliştirilmiş olan yorumlamalar kapsamında gerçekleştirilmekte olan bir tür uygulamadır.

 

Her ne kadar fal bakımı ile iç içe geçiştirilmeye çalışılsa da fal ile pek bağlantılı bir düzenek olmamakta. Genellikle fal türlerinde simgelere, kahve telvelerine, sembollere, tarot kartlarına ve benzeri araç gerekler ile bakılmakta iken Yıldızname de ise daha dinsel yaklaşımlarda bulunup kalp gözü ile alakalı olan nurani ili, ebcet hesabı, dua gibi metodlar uygulanarak bilgi alımının sağlanmasıdır.

 

Yıldızname bakımında elde edilen bilgiler amaç, bakım yapılmış olan kişinin üzerinde kötü bir etki yaratacak bir durumun olup olmadığı, bireyin hayatı ile ilgili çözüm amaçlı uygulamaların geliştiği çalışmaların gerçekleşip gerçekleşmediğine yönelik etkili ve ciddi bir ilim olmaktadır. Genellikle yıldıznameye baktırdıklarını düşünenler fal baktırdıklarını zannederler. Lakin fal ile yıldızname arasındaki farkı tam anlamı ile kestirememektedirler.

 

Yıldızname tasavvufunda etki içerisinde olan algılama ve çözümleme mantığı kullanılmaktadır. Her ne kadar fal ve yıldızname birbirine eşit gibi gösterilse de ikisi de farklı inanç grubuna ait farklı kökenli ilim dalları olmaktadır. Yıldızname bakımındaki amaç yolunda gitmeyen negatif enerjili yan kötü giden işleri düzeltmek amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.