Vefk Nedir

Kelime anlamı bakımından tevafuk kelimesinin kökeninden gelen Vefk rast gelme, tesadüf ve tedbirsiz davranma gibi anlamlar ile bütünleştirilmektedir. Nizamlı bir şekilde betimlenen uygunluğa ise tevafuk adı verilir.

Kişi üzerinde en etkili bir şekilde gerekli kılınan enerji ve hedeflenen mertebeye erişme çabası içinde uygulanmakta olan dua kavramına Vefk adını vermekteyiz. Bazen hayatımızda beklenmedik durumlar ile karşılaşabilir iyi beklentilerimiz sonucunda beklediğimiz karşılığı alamayıp sıkıntılı ve problemli dönemlere girebiliriz. Böyle dönemlerde birey her zaman her şeyin Allah’ tan olduğuna hayır ve şerri onun var ettiğine inanmalı. Hayatınızda ters giden bir şeyler söz konusu ise pek etmemeli dua etmeli ve sizlere özel olarak hazırlanan Vefkler ile duasını sürekli hale getirmelidir.

Çizilen bir dörtgen içinde birbiri ile kesişen içerisine harf, sayı ve kelimelerin betimlenmiş olduğu belirli zaman ve kurallarda Toprak, ateş, hava, su şekilleri içeren yapıda hazırlanmaktadır. Vefklerde her zaman sütun ve satır hane toplamları birbirine eşit olarak yapılandırılmıştır. Her nereden toplama yapılırsa o bölümden diğer bölüme çıkan sonuçlar her zaman eşit sayılır. Vefk duaları 3’ lü ve 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11’ li olmak üzere hazırlanabilir.

3’ lü (ZUHAL) Satürn

4’ lü (EL-MÜŞTERİ) Jüpiter

5’ li (EL-MERİH) Mars

6’ lı (ES-SEM) Güneş

7’ li (EZ-Zühre) Venüs

8’ li (UTARİD) Merkür

9’ lu (EL-KAMER) Ay

10’ lu ve 11’ li vefk, 7 yıldızın dışında bir etkiye sahiptir.

Vefk Yaptırmak için ve bu konu ile ilgili bilgi almak için Ruhani Hoca ile irtibata geçebilirsiniz: 0530 789 85 38

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.