Vefk İlmi

Her ne sıkıntınız olursa olsun, Medyum Ruhani  imdadınıza yetişecektir. Aşk vefki bağlama vefki ve kısmet baht şans talih açma büyü bozma vefkleri ve koruyucu vefkler için mutlaka iletişime geçiniz. İLETİŞİM sayfasını okuyup oradaki bilgilerle mail atabilir veya arayabilirsiniz.

İslamiyet gelmeden önce dahi kullanılan bir sisteme verilen isimdir. Bu sistem çeşitli etkileşimleri kullanarak, bir takım ruhani güçleri harekete geçirip muradın hasıl olması için kullanılır. Bu harekete geçen güçlerden kastımız manevi alemde yaşayan çok çeşitli varlıklardır. Bu varlıklardan bir kısmı melekler diye niye nitelendireceğim varlıklardır. Bir kısmı ise cinler alemi diye çok kısa tanımlayacağımız varlıklardır. Cinn, görünmeyen bilinmeyen, örtülü saklı gizli olan gibi anlamlara geldiği için bazı alimler melekleri dahi cinler sınıfında saymıştır. Bu varlıkların tek tek isimlerini yazamayız. Binlerde alem olduğu gibi binlerce çeşitte varlıklar vardır. Bunların pek çoğundan hiç kimsenin haberi dahi yoktur. Bu konumuz olmadığı için yine kısa kesip vefk ilmi ile ilgili konuya devam edeyim.

Çok kısa ve öz tanım yapacağım. Çeşitli sayılarda birbiri ile bağlantılı kareler içine yazılma yolu ile, harf, rakam, tılsım, esma, ayet yazılması ile oluşan bir sistemler bütünüdür. Tanımdaki tekil kelimelerin her biri harfler rakamlar tılsımlar esmalar yada ayetler olarak ta kullanılabilir. Vefk ilimlerinde, kare içinde birden fazla öğe kullanılır. Vefki oluşturan her bir kareye hane denir. Aynı vefk hanesi içinde aynı zamanda tılsım ayet esma aynı anda da kullanılabilir. Vefk haneleri doldurulurken en çok dikkat edilmesi gereken husus sıra ile yazmaktır. Vefkler yapıldığı zaman, etkileşimle uyardığı ilgili görevli atanacak yerden, o vefkin müvekkili yani hizmetlisi görevlendirilir. Bu vefk hizmetlilerine genel olarak hadim hüddam gibi isimler verilir. Bu hadim ve hüddam kelimeleri sadece vefk yapmak ile ilgili değildir. Aynı zamanda tılsımlar dualar esmalar ayetler içinde kullanılır. Çünkü o okunan veya yapılan çalışmalar neticesinde de onların hizmetlileri görevlendirilir.

Vefkler müvekkilleri vazifeye davet için özel bir okuma yada yazmaya gerek duyulabilir. Bazılarında bu hüddamların da geçtiği ve tevkil adı verilen vazifelendirmek için davettir. Bu davetlerde genel olarak bu vefkin hakkı için şu işimi yap gibi dualar okunur. Yapılan vefk çeşitlerine göre bu değişiklik gösterebilir. Bazılarında ise kasem adı verilen yemin ettirme de yapılabilir. Tabiki bu uygulama her vefk için aynı değildir. Vefk çeşitleri çok fazla sayıdadır. Sadece bunların her biri için ayrı konu açmaya kalksam bir yıl uğraşmam gerekebilir. Genel olarak vefklere özel bir okuma yapmaya gerek yoktur. Bu daha doğrusu vefk yapan hocalar hangi yoldan gitmek istiyor ona bakar. Zahmetli olması iyi olacağı anlamına gelmez. Çünkü okumalar fazladan bir yük getirecektir. Bunlar ile meşgul olmak yerine her havas ilmi amelinde kullanılabilecek belli başlı duayı etkili kılma yöntemlerine gidilmelidir. Böylece hem az emek sarf edip hem de etkili sonuçlar alınabilir. Havas ilmi ile uzun yıllar meşgul olan alimler okuması olan vefkleri tercih etmezler. Zaman kaybıdır. Günümüzde ise vefk yapan medyumlar okuması olmadan yapılan vefkin çalışmayacağını iddia ederler. Hangi kitapta yazıyor bu merak ediyorum. Es-Seyyid Süleyman El Hüseyni nin eserini okuyunuz. Havas alimi olduğu halde böyle bir iddianın yanından bile geçmemiştir. Bu şu anlama gelir ki, vefk yapıyorum diyen bu zatlar vefkten bihaberler. Vefk yaptıracağım diye bu tür söylemler duyarsanız itibar etmeyiniz. Eğer itibar ederseniz en küçük bir netice bile alamamış olan vefk yaptıranlar sınıfına dahil olmuş olursunuz.

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.