Muska Nedir

Bir kağıt üzerine Kuran-ı Kerim’de yer alan şifa verici ve koruyucu olarak nitelendirdiğimiz ayetlerin yazılması ile bu kağıdın üzerine okunmasına muska denilmektedir. Lakin bu hususta dikkat edilmesi gereken unsur sadece ayetlerin kağıda yazılması değil aynı zamanda muska yazan kişinin yazılara güçlü nefesi ile manyetik etki sağlamasıdır.
Kimi birey gözleri ile kimisi ise elleri ile manyetik bir işlem gerçekleştirerek her hangi bir etkinin sağladığı sıkntı ve rahatsızlık verici durumları önlemiş olmaktadır. Önceki dönemlerden yani Peygamber Efendimizin döneminden günümüze kadar uzanan muska oluşturma işlemi zamanında çeşitli kötülükler ve rukyelerden dolayı yasaklanmıştır. Lakin iyilik ve sağlığa faydalı olan muska ve rukyelere izin verilerek uygun kişilerin manyetik etki v nefesleri ile uygulamalarında hiç bir sakınca gözlenmemektedir.
Bunun yanı sıra okumak ve nefes etmek ağrısı olan ve daha bir çok rahatsızlık sahibi kimselerde uygulanan biyo enerji türü olmaktadır. Aşk Muskası,Bağlama Muskası,Kısmet Açma Muskası,Nazar Muskası,Sevgi Muskası,Muhabbet Muskası,Şirinlik Muskası gibi bir çok iyi amaçlı muska bulunmaktadır.
Muska hazırlamak için yapılması gereken işlem ve şartlar:
İlk olarak okunmakta veya yazılmakta olan ayet, sure, hadis veya manası anlaşılmakta olan her hangi bir dua seçilmelidir.

 

Anlamı bilinmeyen isimler, harfler, resimler ve işaretler kullanılmamalıdır. Bu kavramda hazırlanmış olan muskalar islami şartlara göre haram sayılmaktadır.

 

Tıbbi tedavi sürecinde olduğu gibi bu esnada da şifa sağlayanın Allah olduğu hiç bir zaman unutulmamalıdır. Allahtan başka kimseden medet umulmamalıdır. Muska yaptırırken bu inanç oldukça önemli sayılmakta ve muskanın tutacağına karşılık Allaha karşı inancını kaybetmeden sabır içinde beklenmelidir.

 

Ölçü İslam ve niyet Allah’ın rızası il olarak muska yazılmalı veya yazdırılmalıdır.

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.