Muska Nedir

Muska adını verdiğimiz unsur Ayet-i Kerimelerin ve mübarek olan duaların içerisinde bulunduğu hastalık, nazar, büyü ve benzeri kavramlardan insanların korunması için gerekli olarak yapılan bir uygulama türüdür.
İçerisinde bulunmakta olan duruma ve olaya göre muska yapıldığı belirlenmektedir. Genellikle yapılan muskalara kola bileğe veya boyuna takılarak taşınmaktadır. Bu muskalar rulo halinde veya katlanarak kağıt üzerine Kuran’dan ayetler yazılması sonucunda üzerinde taşınmaktadır.

 

İlk muska örneğimiz 4 büyük melekten bir tanesi olan Cebrail AS araclığı ile Peygamberimiz Hz. Muhammet’e düşmanlar karşısında galip gelmesi için yapılmış olan muskadır. Bu sayede kişi kötülüklerden korunarak düşmanlar karşısında hiç bir zaman dara düşmez ve her zaman galip gelir.

 

Muskalar ne amaçla yapılmaktadır?

 

-Kişi üzerinde bulunan hastalıkların giderilmesi amaçlı

-Büyü bozma

-Nazardan ve kötü vesveselerden korunma

-Cinlerden ve benzeri varlıklardan Korunma amaçlı

-İnsanlardan korunma konularında muskalar düzenlenmektedir.

 

Günümüzde muska taşımayı öyle bir kavrama getirdiler ki insanlar flash içerisinde bulunan ayetler ile muska oluşturup neredeyse dua ve ayetleri kullanılabilir hale getirdiler. Lakin bu oldukça sakıncalı bir davranış olmakta öyle ki kişi herkese güvenemez. Çünkü bu şekilde uygulanan dua ve muskaların pek bir etkisi ve önemi bulunmamasının yanı sıra kişiyi olumsuz yönde etkileme gibi durumu da söz konusu olmaktadır. Dua ve ayetler ile hiç bir zaman sıradan işlem ve uygulama yapılmamalı ve bu konuda her zaman temkinli davranılmalıdır.

Dua ve muska ile ilgili bilgi almak için Ruhani Hoca İle İrtibata geçin:0530 789 85 38

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.