Gerçek Medyumlar Hakkında Bilinmeyenler

Medyumluk; anlamı bakımından birçok kişinin taşıyamayacağı, layıkıyla yerine getiremeyeceği paranormal olayları sönümleyebilme ilmi, vazifesi ya da yeteneğidir. Aslında birçok kişi bu yeteneğin, ilmin ya da vazifenin kedisinde olduğunu söylese de ne yazık ki bu piyasada da bunu kötüye kullanan dolandırıcı sayısı çoktur. Gerçek medyumlar bunlarla son dönemde çetin bir mücadele içine girmişlerdir.

Sahte medyumlar ilmin kendilerinde olduğundan bahsetmekte, büyüleri yapıp sonuçlarından kendini sıyırmaktadır. Büyü birçok kişinin hayatının çeşitli alanlarında istediklerini elde etmek için başvurdukları yollardan biridir.

Birçok çeşidi vardır ve büyünün hakikatli olup nihayete ermesi için de hocanın ya da medyumun iyi seçilmesi gerekmektedir. Her medyum her büyüyü yapamamakta ya da sorumluluğu altına girememektedir. Dolayısıyla her büyüyü yaparım diyen medyumlar aslında dolandırıcı olabilir. Bu yüzden dikkatli olmakta ve karşıdakini dinleyerek kelimeleri özenli seçmekte fayda vardır.

Ünlü Medyumlar Hangileridir?

Medyum olarak kendini tanıtan birçok kişi vardır. İyisi insanlara yardımcı olmaya çalışırken kötüsü de para koparma peşindedir. Her medyum işini ne yazık ki iyi yapamamaktadır. Ancak son dönemlerde adından çokça bahsettiren ünlü medyum Ruhani Hoca yaptığı işlerle göz doldurmaktadır. 20 seneden beri insanlara hem yurt içinde hem de yurt dışında yardımcı olarak onların çeşitli sorunlarına çözüm getirmektedir. Unutulmamalıdır ki en iyi medyum karşısındaki insanı en iyi dinleyen ve sorununu tamamen ortadan kaldırmak için hakiki ilim ile mücadele edendir. Her medyum ne yazık ki bunları hakkıyla yapmamaktadır. Ayrıca gerçek medyumlar ün kazanmak ya da insanların gözlerini boyamak yerine onları düze çıkarmak için uğraşmalıdırlar.

Medyum Kimlere Denir?

Medyumlar geçmiş ile gelecek arasında adeta köprü görevi üstlenmektedir. Bu aslında oldukça ağır bir vazifedir ve bunu başarmak için ciddi ilim gerekmektedir. Paranormal olaylar her insanın hayatında en az bir defa da olsa yaşadığı ya da karşılaştığı olaylar silsilesidir. Hayatı her anlamı ile etkileyen paranormal ya da psişik olaylar birçok kişinin de huzurunu kaçırmaktadır. Diğer alemlerde yaşadığına inanılan ya da var olduğu dini kaynaklarda belirtilen yaratıkların da farklı durumlarından etkilenen insanlar da vardır.

İşte tüm bu olayları teker teker ya da toplu olarak çözümlemeyi başaran, ilmini konuşturan insanlara medyum denmektedir. Medyum ne demek sorusunun açık cevabı budur. Hastalık, çeşitli varlıklardan korunma, sıkıntıdan feraha kavuşma, aşk ya da ayrılık gibi çoğaltılabilecek şeyleri ilimleri ile düzene sokmaya çalışmaktadırlar. Sonuç olarak da bu gibi sıkıntıları çözebilen kişiler de gerçek medyum olarak anılmaktadır.

Neden Medyum Seçiminde Dikkatli Olunmalıdır?

Medyum seçiminde dikkatli olmak kişinin hayatı için çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki medyumluk öyle basite alınabilecek olguları taşımamaktadır. Yaptırılacak olan her işlem önem taşımaktayken bazı işlemler ise hayati önem taşımaktadır. Ülkemizde medyumlara daha çok büyü yaptırmak ya da çözmek isteyenler başvurmaktadır. Büyünün de çeşitli türleri olduğu gibi ne yazık ki ölüm için, hayatın kararması için, kara sevda için ve daha çoğaltılabilecek olumsuz manada birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyüleri hem yaptırmak hem de çözmek tahmin edildiğinden çok daha güçtür. Bu büyüler genellikle ağır şekillerde yapılmaktadır.

Eğer farklı din mensupları da bu büyüleri yapmışsa çözmek daha da zor olacaktır. Ama sıkıntı bununla kalmamaktadır. En büyük problem büyünün hatalı yapılması ya da hatalı çözüme kavuşturulmasıdır. Hatalı yapım karşıdaki insanı feci şekilde ölüme bile götürebilirken hatalı çözüm de ölümden beter durumlara sokabilmektedir. Hayattaki her şeyini kaybetmek, aklını yitirmek ya da kişinin kendi eliyle farkında olmadan kendine sürekli zarar vermesiyle devam etmektedir. Dolayısıyla işin hakikatini doğuştan yetenekli ve alim bir medyuma ya da hocaya söylemekten kaçınmamalı, işlemi hakkıyla yerine getireceğinden emin olunmalıdır.

Medyumlar Hakkında Çeşitli Önyargılar

İnsanlar arasında ne yazık ki medyumlara karşı bir önyargı bulunmakta ve bu konuda çirkin ithaflar yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki her meslekte olabileceği gibi bu meslekte de insanları dolandıran kişi sayısı çoktur. Ancak işini hakkıyla yerine getirenlerin de böyle ağır söylemler altına sokulması yanlıştır. En büyük önyargılardan biri medyumun yalan söylediği ya da dolandırıcı olduğuna inanılmasıdır. Bu en büyük hatadır.

Medyumlar ilimleriyle kişileri kendilerine bağlamayı başarmaktadır. Ancak önyargıyla yanına giden kişiye ise kendini inandırmak zorunda olmadığını da gerçek medyum bilmektedir. Çünkü zaten kendi yaptığı işler ortadadır ve kimseyi buna inandırmak zorunda değildir. Diğer bir önyargı ise filmlerde görüldüğü gibi korkunç ortamların ya da kasvetli yaşamların olmasıdır. Aslında öyle bir ortam ya da yaşam yoktur. Medyumlar da herkes gibi insandır ancak sorumluluğu fazladır. Verdiği sözler, karşısındakini kurtarma isteği gibi sorumlulukların yanı sıra yaptığı işi para kaynağı olarak görmeme hakikati bilen medyumların işidir.

Medyumlar Hakkında Şikayetler

Elbette ki medyumlar hakkında da şikayet bulunmaktadır. Hatta dolandırıcının bu kadar çok olduğu bir meslek dalında şikayetler kat be kat artmaktadır. Her geçen gün kendini medyum olarak ortalıkta söylemler yapan, işi paraya döken, insanları kandırmaktan ve kolay işlemleri gerçekleştirip zorlardan kaçınan kişiler artmaktadır. En büyük şikayetler ise büyülerin yapılamamasından ve tutmadığından yanadır. Büyüleri yapmak her medyumun yapabileceği şey değildir. Medyum çoğu büyüyü gerçekleştirebilir.

Tabi ki her büyü tutmayabilir ancak büyüyü bilen ilim sahibi kişinin yapması ile dolandırıcının yapması bir değildir. Büyüyü yapan kişi ilim sahibi biriyse ne yapılması gerektiğini, büyünün neden tutmadığını ya da tesir etmediğini kolaylıkla tahmin edebilmektedir. Ayrıca ak işlemlere ihtiyaç duyup ek para da talep etmemektedir. Oysa ki dolandırıcılar büyünün zaten tutmayacağını bilmekte kişiye ek büyüler işlemler için baskı yapmakta ve en sonunda karşısındakini bezdirmektedir. Bu durumda da insanların medyumlara olan ilgisi elbette ki kırılmakta ve şikayetler çoğalmaktadır.

Medyumlara Nasıl Ulaşılmalıdır?

Medyumlara ulaşmak eskisi kadar güç değildir. Teknolojinin gelişmesi elbette bu alanı da olumlu etkilemiştir. Aranan medyumun adı biliniyorsa ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Bu arada arama motoruna medyumun adı yazıldığında hakkında birçok bilgi edinilebilmektedir. Ünlü medyumlar hakkında bu bilgilere kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Ruhani Hoca hem internet sitesiyle hem de telefon numarasıyla kolaylıkla ulaşılabilen en ünlü medyumdur. Öncelikle sitede yer alan numara aranıp bilgi alınmalı ve detaylar ondan sonra görüşülmelidir. Böylece hem karşılıklı güven ölçülmüş hem de ön bilgi alınmış olacaktır.

Ruhani Hoca ve İşlemleri

Her insan bir işe kalkışmadan mutlaka dua istemekte ve manevi bir arayışa girmektedir. Bu arayışın arkasında iç huzur yatmaktadır. İç huzuru bulabilmek için de ilim gerekmektedir. Ruhani Hoca huzurun perde arkasını çözümlemekte en iyiler arasındadır. Yaptığı işlemler arasında soğutma büyüsü, papaz büyüsü, bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü ve aşk büyüsü bulunmaktadır. Bu işlemler sıklıkla yaptırılanlardır.

Medyumluk mesleği kolaylıkla herkesin yapabileceği şey değildir. Dara düşen insanlara yardım etmek büyük sorumluluk gerektirmektedir. Hem sonuçlarına hem de yapımına dikkat etmekte fayda vardır ve takip etmek gerekmektedir. Dolayısıyla işinin ehli olan Medyum Ruhani Hoca kimseyi yarı yolda bırakmamakta ve tüm işlemlere özen göstermektedir.

Büyü Türleri

Büyü, oldukça eski zamanlardan gelen bir olgudur. Babil halkında günümüze kadar ulaşan büyü, göremediğimiz varlıklar ile iletişim kurma, yıldızlara inanma, güneşe tapma yada bunlar ile iletişim kurabilmeyi amaçlar. Daha sonra Mısır halkı Güneş ve yıldızları kullanarak büyü yapmak konusuyla ilgilenmiştir.

Büyü konusu tam anlamıyla aslında Yahudi halkı ile gelişti. Cin çıkartma, ruh çağırma, Kötü ruhları esir alma, efsun ve sihir yapma gibi büyü olayları Yahudi’ler tarafından bir basamak daha ileriye taşındı denilebilir.

Günümüzde ise bu konular ile uğraşanlar, genel olarak medyumlardır. Ruhani Hoca gibi güvenilir medyumların dışında, hatırı sayılır sayıda insanların duygularını ve parasını sömüren bir çok medyum diye geçinen insanlarda vardır. Bu tip dolandırıcılara dikkat etmek gerekir. Ruhani Hoca’nın yaptığı başarılı büyü türlerine şöyle bir göz atabiliriz.

spacer

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.