Cinlerin Görevleri Nelerdir

İnsan oğlundan daha fazla yaşam sürmekte olan Cinler oldukça enerji dolu varlıklar olmaktadır. Çok hızlı hareket etmekte olan Cinlerin yaşam sürelerinin 1000 ile 1500 yıl arasında olduğu açıklanmıştır. Kütlesel ve maddesel bir hacimleri olmadıkları için binlerce kilometre gidiş hızına sahiptirler. Bunun yanı sıra bir insan geçmişine dair her ne varsa tüm geçmiş bilgileri hakkında geniş çaplı bilgiye sahiptirler.

 

Cinlerin bazı türlerinde Allah’ın izin ve buyruğuna karşı bazı kişilere yardım ettikleri belirtilmiştir. İnsanlardan bazılarına yardımcı olarak onların problem ve sıkıntılarını çözmektedirler. Onlar için insanlara yardım sağlamak hiç zor bir durum değildir.

 

Cinlerin gizli olaylar ve saklı tutulan sırlar ile yakından ilgisi bulunmaktadır. Cinler hangi bireyde ne tarz büyü ve muska tarzı uygulamalar bulunduğunu bilmektedirler. Bunun yanı sıra büyüyü kimin yaptırdığı, ne için yapıldığı, nerede bulunduğu, ne zaman uygulandığı konusunda bilgi sahipleri oldukları için bazı hoca ve medyumlara bazı yollar ile Allah tarafından haber verilerek destek sağlanmaktadır.

 

Bazen bazı durumlarda ise Cinler yapılan uygulamalar ön planda tutulmaktadır. Yani Allah’ın izin verdiği ölçüde ve fazlası ile Cinler insanların uyguladığı ve gerçekleştirdiği bir çok konuda etkileşim içerisinde olabilmektedir. Lakin bir diğer insan hayatında etken olan varlıkta Hadimler olmakta. Hadimler sadece Cinlerden değil Meleklerden de olabilmektedir. Bu varlıklar ise sadece kısıtlamalar ile Allah’ın buyurduğu kadar yardımda bulunabilmektedir.

spacer

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.