Cinler İnsanlara Zarar Verir Mi

Cin adını verdiğimiz varlıklar genellikle iyi insanlara zarar vermeyen ve onları korkutmayan varlıklardır. Lakin kötü insanları bir büyü sonucunda veya onlara zarar verecek bir hareket doğrultusunda insanlara gözükmektedirler. Aksi takdirde Allah’ın Cinler konusunda insanlara karşı zarar verme gibi yetki verdiği bilinmemektedir.

Değişik rütbe ve isimleri bulunan cinlerin hüddam, ifrit gibi isimler kullandığı belirtilmektedir. Değişik şekillerde görünmekte olan cinlerin bina büyüklüğünde olanı, çift başlısı, yılan kafalı olanı gibi bir çok şekilde varlıklar olduğu gözlemlenmektedir.

Müslüman olan bir cin insanlara zarar veremez. Cin varlıklar genellikle insanların iyiliği amacında hayır işlerinde kullanılmaktadır. Allah tarafından belirli kimselere görevlendirilen zararsız varlıklardır. İnsan oğlunun zaman içinde yaparız deyip gerçekleştirmediği niyet ve dilekleri hatırlatmak amacı ile çeşitli şekillerde insanlara işaret vermekte olup anlamadıklarında son çare olarak insanları korkutma gibi davranışlar içerisine girdikleri gözlemlenmektedir.

Gerçek yaşamda Cinler alemi mevcut olup bu varlıkların yaşam sürdüğü gayet doğru bir bilgi olmaktadır. Onlar bizi görebilmekte lakin biz onları görememekteyiz. Genellikle insanlardan onları ayıran tek özelik mantık ve irade kapsamında insanların yaşam sürmesidir. Onlarda bu açıdan bir çok insanı etkileyerek bilinç altına girme özelliğine sahiplerdir.

Cinler:

  1. Aşırı korkuyla
  2. Aşırı sevinçle
  3. Cin ve Ruh daveti yapmakla
  4. Mistizmi yanlış kullanmakla
  5. Başkalarının size büyü yapmalarıyla

Bu ve bunun gibi durumlarda cinler yaşantımızı alt üst edebiliyorlar. Cinlerin verdiği zararlardan kurtulmak ve korunmak elbette mümkündür. Ancak yinede bilinçsiz yapılan korunma yarar yerine zarar verebilir.

Halk dilinde sara denilen hastalık, uyur gezerlik, zamanlı zamansız bayılmalar, Uykuda kabus görmek, sıçramak ve konuşmak, Yel de denilen vücutta gezen ağrılar, Sebepsiz asabiyet, hırçınlık, Ve daha birçok rahatsızlıklarda Tıp biliminin gerekli olmadığı durumlarda karşılaşıldığı gözlemlenmektedir.

spacer

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.