Cin Nedir

Kütlesi ve hacmi olmayan cinler başka boyutlarda yaratılan varlıklardır. Halk arasında cin erkek olarak peri ise kadın olarak bilindiği gözlemlenmektedir. Cin adını verdiğimiz varlıklar erkek ve dişi olarak bir arada yaşam sürmektedir. Cinlerinde her zaman idealleri, düşünceleri, inançları bulunmaktadır. Cinlerde normal insan yaşamına benzer doğmakta, yaşamakta, üremekte ve ölmektedirler.

Cin olarak düşünüldüğünde her zaman sabit fikirlere kapılmaktayız. Bireylere göre ters ayaklı, sert ve sabit bakışlı bunun yanı sıra halusünasyon görünümlü varlıklar olduğunu düşünmekteyiz. Yalın bir ateşten yaratılmış olan varlıklar Kuran’dan da anlaşılacağı üzere CANN ismini taşımakta olan varlıklardır.

İnsanlar cinlerden daha üstün varlıklardır. Cinleri de Allah yaratmıştır. Hızlı hareket etme kabiliyetleri bulunan cinlerin mantıklı pek bir davranışı bulunmamaktadır. Genellikle kendilerine verilmiş olan görevleri yerine getirmektedirler. Onlarda insanlar ile aynı dünya üzerinde yaşam sürmektedirler.

İnsanlar nasıl yaşamakta ise onlarda o şekilde yemekte, içmekte hatta ve hatta spor ve benzeri her türlü insanların gerçekleştirdiği işlemleri daha seri gerçekleştirmektedir. Temiz yerlere yaşamakta olanlar olduğu gibi yaşam alanlarında, samanlıkta, helada ve bir çok pislik bulunan yerlerde yaşam sürmektedirler.

Karanlıkta, yağmurlu havada destursuz yere basmama, gece tırnak kesmek , ıslık çalmak ve benzeri durumların iyi karşılanmadığı gözlemlenmektedir. Kabile kabile yaşam sürmekte olan cinler kabile 1 kabile 2 kabile 3 şeklinde kabileler ve gruplar halinde yaşam sürmekte olup farklı isim ve rütbelere sahip olmaktadırlar.

Her türlü dini bilgi için Ruhani Hoca ile iletişim kurabilirsiniz:0530 789 85 38

spacer

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.