Büyü Türleri Nelerdir

Büyü çeşitleri nelerdir. Hayatımızın bazı zamanlarında dönüm noktasına gelmekteyizdir. Her ne kadar büyü yapmak ve yaptırmak günah olarak bilinse de bazen bazı güzel ve mutluluk getiren durumlar için çeşitli yollara başvurmaktayızdır.

Konumuz içerisinde sizlere büyüler ile ilgili bilgilendirici sunumlarda bulunacağız:
Büyü çeşitleri 3 gruba ayrılmaktadır. Bunlar sırası ile kara büyü, ak büyü ve kırmızı büyü olmaktadır.

Ak büyü dediğimiz büyü yöntemi isminden de anlaşıldığı üzere saf ve temiz olayları temsil etmektedir. İyilik ve şifa vermek amacı ile yaptırılmakta olan büyü çeşidi olmaktadır. Kişilerin yararı ve menfaatine uygun olarak hiç bir ard niyet düşünülmeksizin yapılamakta olan büyü çeşididir.

Kara büyü dediğimiz büyü çeşidi ise karşınızdaki bireyi etkiniz altına alarak onu elde etmek ve iradesine sahip olmak gibi duyguların yönetimini ele almanızı sağlayan büyü çeşididir. Bu büyü türü son derece tehlikeli olduğu gibi sonucunda ölümlerin bile oluştuğu belirtilmiştir. Genellikle kara büyü ile uğraşmakta olan bireyler iman eksikliği olan insanlar olmaktadır. Büyümek ve her istediklerini ele geçirebilmek adına yapamayacakları şey yoktur. Bu açıdan oldukça tehlikeli bir büyü türü olarak kabul edilmektedir.

Ölü ruhlar ve şeytan ile iş birliği sağlanarak yapılan büyü türü tüm dinlerce yasaklanan büyü türlerinden bir tanesidir. Günümüzde sürekli güç elde etmek isteyen kindar insanlar tarafından kullanılmakta olan büyü çeşidi önceki dönemlerde sıklıkla tercih edilen kötü büyü türlerindendir.

Kırmızı büyü adını vermiş olduğumuz büyü türü ise kara büyüden daha tehlikeli olan ve aynı zamanda şeytanın büyüsü olarak bilinmektedir. Bir diğer adı Voodoo olarak bilinen kırmızı büyü ayinler düzenlenerek kaz kesilmesi ve kurban edilmesi ile gerçekleştirilen bir büyü türü olmaktadır.

Önceki dönemlerde ilk olarak Afrika totemleri tarafından kullanıla büyü türü geçmişten günümüze sürekli uygulanarak gelmiş bulunmaktadır. Kırmızı büyü adın verdiğimiz büyü türünde çeşitli türde hayvanlar kurban edilmekte ve bu işlemle beraber dans edilmektedir. Kırmızı büyü türündeki amaç bazı ilkel olan güç unsurlarını harekete geçirerek nonların teslimiyeti altına girmektir. Genellikle voodoo ayinleri mezarlıkta gerçekleştirilmektedir.

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.