Büyü ne zaman Helaldir?

Bir kadının kocasına yapmış olduğu sihir helaldir. Şöyle ki kadın kocası eve gelmeden, evindeki malzemelerden kocasının sevdiği yemeklerden hazırlar, evi pis kokulardan temizler ve güzel kokular sürer, güzel elbiselerini giyip, süslenip, kocasını bekler, kocası eve gelince güler yüzle ve tatlı bir dil ile kocasına iltifatta bulunup gönlünü hoş eder, istemese de kocası onu yatağa çağırdığında istiyormuş gibi davetine icabet eder, sabah namazından sonra yatmışlarsa erkenden kalkar sofrasını hazırlayıp kocasını tatlı bir lisan ile çağırır, kaldırır, giderken de yolcu eder, iltifatla bulunur ise bu muamelesi ile kocasını kendine meşhur etmiş olur.

İnsan ne kadar sert mizaçlı olursa olsun bu tür davranış ile karşısındakini yumuşatır. Atalarımız ne kadar güzel demişlerdir. “Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.”

Kocasını kendisine bağlamak isteyen kadın sihrin bu çeşidine baş vursun muvaffak olacaktır. Aksinde ise, huzursuzluk ve ayrılık vardır.

 

spacer

2 comments on “Büyü ne zaman Helaldir?

 1. Shn

  Ben Esimle 7 bucuk yildir evliyim inisli cikisli bir evligimiz var birkac kez ihanette ugradim pisman oldu ve affettim
  Suan bosanma durumuna geldik birbirimize tahamulumuz kalmadi cok yiprandik. Kendisi bittirme taraftari ama ben istemiyorum. Cunku canimdan cok seviyorum onu.bana lutfen yardimci ollurmusunuz

 2. Gülten

  14.2.2022 boşanma tarıhi mahkemeden geldi.
  Eşim benden boşanmak istiyor ama ben istemiyorum.
  Hayatında başkası varmı bilmiyorum .
  Lütfen bana yardım edin.

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.