Boy Hamaylı

İçerisinde birden fazla dua ayet ve vefk bulundurmakta olan Boylama adı verilen hamaylı Havas ilmi kapsamında en çok rastlanan ve en zor olan uygulamaların başında gelmektedir. Oldukça güçlü bir etkiye sahip olan bu vefk gerçek ve işinin ehli bir hocanın elinden çıktığında emsalsiz bir birleşim olmaktadır. Herkez tarafından hazırlanan boylama geçerlilik kazanıp da doğruluğu kabul edilemez. Boyun hamaylı dediğimiz dualarla özel olarak uygulanan yöntemi oluşturmak özen ve ciddiyete dayanan bir bilgi birikimi gerektirmektedir.

 

Boy Hamaylı için gerçekleştirilecek olan uygulamada her hangi bir niyet ve benzeri bir unsur ön plana çıkartılmaktadır. Bunu şöyle örneklendirebiliriz ki örneğin vücudumuzda bulunan hastalıklı bir bölge için şifa bulma amaçlı hamaylı oluşturulmasını niyet etmekteyiz gibi.

 

Aşk hayatı, İş hayatı, Aile Hayatı, Kişisel yada Psikolojik Sorunlar, Hastalıklar yada Sara Rahatsızlığı, Cin Musallatı, Büyüden Korunma, Düşman Şerrinden Korunma, Vahşi ve Yırtıcı hayvanlardan Korunma, Dedikodulardan yada Kötülüklerden Korunma, Bedensel Rahatsızlıklardan Korunma, Kısmet Açma, Evlenme gibi durumlar için boylama uygulaması tercih edilmektedir. Boylama adını verdiğimiz hamaylı uygulaması kişinin boy ölçüsüne göre düzenlenerek yapılmaktadır. Lakin bu konuda kesin ve net ölçüler alınarak bir uygulama yapılmaz. Toplumda sıkça sorulan bu uygulama ile ilgili şunu belirtebiliriz:

 

Bireyin boyuna uygun olarak hamaylı hazırlanmalıdır. Çünkü birey bu hazırlanan dua ve ayetlerin bulunduğu uygulamadan geçirilir. Bu açıdan sığarak rahatlıkla uygulama yapılmalı ve işleme göre şekil ve duaların yazımız rahatlıkla oluşturulmalıdır. Bu yüzden hamaylı belirli ölçülerde hazırlanır.

 

 

spacer

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.