Bioenerji Nedir

Doğal olan ve hiç bir etkiye maruz kalmayan enerji türüne bioenerji adını vermekteyiz. Vücudumuzun içinde sürekli olarak etkileşim sağlayan devamlı titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım bulunmaktadır. Elektromanyetik akım adını verdiğimiz etkileşim fiziksel bedenle sınırlanmamış olan bir bedenden diğer bedene geçiş sağlayan akımdır. Bioenerji sadece insanlar ile sınırlı kalmamakta ve tüm madde ve varlıklar arasında geçiş yapmaktadır.

 

Bitkilerde ise insanların enerjisinin tam tersi olarak zıt kutuplu olarak bulunmaktadır. Sağlıklı olan bir vücut yapısında hiç bir zaman negatif enerji bulunmaz. Vücudumuzun hangi bölgesinde sağlık problemi mevcut ise o bölgede negatif enerji var olmakta ve negatif enerji yayılmaktadır. Vücut yapımızda yer alan elektrik akımı bedenimiz etrafında bir alan oluşturmaktadır.

 

Bu akıma ise aura adını vermekteyiz. Aura adını verdiğimiz akım + ve – elektrik çekimlerinden oluşmaktadır. Sağlık sorunlarının oluşması ile bu akım arasında dengesizlikler meydana gelmektedir. Normalde tıp biliminde akupunktur adını verdiğimiz işlem oluşturulur iken bir diğer işlemde de yüksek enerjili bir bireyin kendinden daha zayıf enerjiye sahip birine enerji aktarması ile uygulanmaktadır.

 

Doğru bir şekilde bioenerji uygulaması sağlanması için doğru bir şekilde enerji aktarımı yapılması sağlanmalıdır. Bioenerji kapsamında her bireyin vücut yapısında 7 şakra bulunmaktadır. Genellikle şakralar üzerinde gerçekleştirilen işlemde 1 numaralı şakra ile 7 numaralı şakra arasında enerji akımı sağlanmaktadır.

 

Bu şakralar:

1. şakra: Kuyruk kemiği ile anüs arasındadır ve enerji sisteminin merkezidir.
2. şakra: Kuyruk kemiği üzerindedir. Üreme sistemini kontrol eder.
3. şakra: Bel omurgasının ortası ve göbektir. Sindirim sistemini kontrol eder. Ülser, hazımsızlık, böbrek iltihabını tedavii eder.
4. şakra: Göğüs kafesinin ortasıdır. Yüksek tansiyon, kolesterol ve kalp problemlerine iyi gelir.
5. şakra: Göğüs kafesi ile boyun ortasındadır. Solunum yolları ve deriyi kontrol eder. Öksürük, astım ve alerjilere iyi gelir.
6. şakra: Alnın ortası, iki kaş arasındadır. Vücuttaki tüm sistemleri kontrol eder. Eklem ağrıları, baş ağrıları, uykusuzluk…
7. şakra: Başın üst kısmının tam ortasındadır.

spacer

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.